פוקל מספקת למוסדות לימוד את כל הכלים הנחוצים להרצאה יעילה. סטודנטים נהנים ממורים פרטיים לסטודנטים, סיכומי שיעור, תרגולים לפני בחינה ועוד. הכל בנוחות מהבית בעזרת הכיתה הווירטואלית של פוקל.

מתקשים להתרכז בזמן השיעור? אל תעשו מזה פיל

הריכוז הוא אחד מן הפקטורים החשובים ביותר להצלחה בלימודים. לומדים ומתקשים לרכז את המבט בספר, במטלה שעליכם לעשות, או במרצה השיעור? כיום ישנם לא מעט גורמים הגורמים לחוסר ריכוז ומפריעים לנו לבצע את המטלה שלשמה התכנסנו (תהיה אשר תהיה- מטלה שעלינו להשלים, למידה לבגרות, מבחן סיום, או "פשוט" מטלה שגרתית שאנחנו צריכים להשלים).

האופן הפשוט ביותר למנוע חוסר ריכוז, הוא לרכז את תשומת הלב דווקא למה שאנחנו כן מתרכזים בו. האם הפייסבוק, טוויטר או כל רשת חברתית אחרת פתוחים? הם זו הטלוויזיה שמרצדת והעיניים פוזלים אליה? זהו את הגורם המפריע, אותו גורם אותו אנחנו יכולים לשייך לחוסר ריכוז. אם אנחנו שמים לב כי הטלוויזיה אינה מושתקת/דלוקה ומפריעה לנו להתרכז- פשוט כבו אותה. רשתות חברתיות הן מבין זוללי תשומת הלב הגדולים ביותר! "רק נבדוק מה קורה בפייסבוק, טווטר וכן הלאה. מנעו זאת בפשטות ע"י הוצאת הפלאפון עצמו מחלל החדר בו את לומדים. המשימה אותה אתם מבצעים מצריכה מחשב? סגרו את כל החלונות שאינכם צריכים והשאירו לכל היותר 3 לשוניות פתוחות באותו חלון. דבר זה יעזור לכם במיקוד, ארגון ובעיקר- ריכוז. שימו לב, כי אין אנו מתכוונים שרשת חברתית כזו או אחרת תהיה פתוחה בזמן הלמידה! הלשוניות הפתוחות יהיו קשורות אך ורק למשימה אותה אתם מבצעים.

חלל משותף ללימוד-

לא תמיד קל ללמוד לבד. לפעמים אנרגיה קבוצתית בין אם היא עם מורה פרטי ובין אם היא כחלק מקבוצת לימוד,"תכניס" אווירה לימודית ותיצור מוטיבציה ללמוד את החומר ביעילות גבוה יותר. פוקל מכירה בצורך זה ופותחת עבורכם את כיתת פוקל (בחינם!) הכנסו לפוקל גרופ (מומלץ יום לפני הלמידה הקבוצתית), ציינו את שם הכיתה המבוקש וצוות פוקל ייצור עבורכם (עד 12 שעות מרגע ההרשמה) את הכיתה הייחודית לכם בכדי שתוכל לשבת ללמוד כקבוצה את חומר הלימוד. הנרשם י/תוכל לפתוח את הכיתה לשאר הסטודנטים הלומדים איתו/איתה.

עייפות-

לא פעם חוסר הריכוז שלנו נובע מעייפות, או פשוט ממצב בו אנו מוטרדים מדבר שאינו קשור למשימת הלימוד כלל. עייפים? צאו להליכה קצרה בחוץ, תאכלו פרי או תמר, צאו להפסקה קצרה כדי להתרענן- וחזרו לשולחן העבודה, לכיתה או למקום בו אתם לומדים, או לחלופין ניתן לנוח פרק זמן שלא עולה על 10-15 דקות לכל היותר. במקרה ואתם מוטרדים מעומס המטלות או דברים אחרים שלא קשורים כלל למשימת הלימוד. נסו לחשוב כך- באם תסיימו את מטלת הלימוד, תחושת הגאווה בסיום עצמו תציף אתכם, תחושו תחושת הקלה ותחושת מוטיבציה לסיים דברים נוספים תגיע- אותם הדברים שייתכן מאוד כי (לפחות כרגע), מטרידים אתכם.

הימנעו מארוחות כבדות

ארוחות כבדות-

אם בסעיף הקודם הזכרנו כי מומלץ לאכול תמר או פרי כלשהו לעזור בריכוז, בסעיף זה אנו מעוניינים להדגיש את עקרון "ארוחות כבדות- רק אחרי מטלות כבדות". ארוחות כבדות צורכות המון אנרגיה מן הגוף שלנו למטרות עיכול. לאחר ארוחה כבדה אנו מרגישים כבדים, עייפים ופחות יצרניים. הימנעו מארוחות כבדות ושימרו אותן לאחר סיום המטלה או השיעור בכדי לאפשר ריכוז מירבי ותחושת ערנות.

צוות פוקל מאחל לכולם לימוד פורה, בו תוכלו להתרכז בכל הדרוש לכם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תמיכה